Komody pod telewizor dla małych mieszkań – wykorzystanie ograniczonej przestrzeni

Ceny mieszkań za metr kwadratowy szybują w górę, niezależnie od miasta. Nie ma więc co się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na mieszkania z mniejszym metrażem. Z kolei wśród ofert deweloperów również głównie pojawiają się mniejsze mieszkania. W takich wnętrzach, na pierwszym miejscu powinna stać funkcjonalność oraz rozważne podejście do planowania dostępnej przestrzeni.

Warto umeblować niewielkie mieszkanie tak, aby wykorzystać każdy centymetr! W dzisiejszym artykule skupimy się na salonie, a konkretnie na wyborze komody pod telewizor, która będzie maksymalnie praktyczna. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać komodę pod telewizor do małego metrażu?

Komoda pod telewizor może być nie tylko praktycznym meblem, ale także doskonałym sposobem na wykorzystanie ograniczonej przestrzeni w małym mieszkaniu! W końcu taka komoda, poza podstawą dla telewizora, może też pełnić wiele innych funkcji użytkowych w mieszkaniu. Oto kilka porad, jak wybrać odpowiednią komodę pod telewizor do małego metrażu.

Postaw na funkcjonalne rozwiązania, czyli komody RTV z szafkami

Wybierając komodę pod telewizor do małego mieszkania, warto skupić się na praktycznych rozwiązaniach zawartych w samym meblu. Komody RTV z szafkami będą tutaj doskonałym wyborem, ponieważ oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania. Dzięki szafkom możesz schować różnego rodzaju akcesoria, piloty, gry wideo czy inne przedmioty, które chcesz mieć w zasięgu ręki, ale jednocześnie nie chcesz, aby były one na widoku. Dzięki temu zachowasz porządek w małym mieszkaniu i unikniesz bałaganu, a do tego zyskasz przestrzeń dla wspomnianych drobiazgów. Przemyśl, co chcesz przechowywać w takiej komodzie i na tej podstawie dobierz typ szafek i przegródek wewnątrz.

Pamiętaj o wymiarach

Przed zakupem komody pod telewizor, ważne jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni. Upewnij się, że komoda nie będzie zbyt duża ani zbyt mała w stosunku do swojego otoczenia. Przemyśl również, czy komoda powinna być wolnostojąca czy zamontowana na ścianie. Komoda zamocowana na ścianie zajmuje mniej miejsca i można ewentualnie coś pod nią schować, np. wsunąć organizery.

Szafki na nóżkach nie przytłoczą optycznie wnętrza

Jeśli masz małe mieszkanie, warto zastanowić się nad wyborem komody pod telewizor na nóżkach. Komody na nóżkach mają przewagę nad tymi na solidnej podstawie, ponieważ odcinają się od podłogi, co optycznie powiększa przestrzeń i wydaje się, jakby salon był bardziej przestronny. Oczywiście nie oznacza to, że komody na podstawie należy skreślić! Te zgrabne o ażurowej konstrukcji również nie przytłoczą wnętza.

Nie zapominaj o estetyce! 

Oprócz funkcjonalności, estetyka komody pod telewizor również odgrywa ważną rolę. W końcu spójność aranżacyjna wnętrza mocno wpływa na to, jaki jest jego odbiór. Wybierając mebel, który będzie stał w centralnym miejscu twojego salonu, upewnij się, że pasuje do pozostałej aranżacji wnętrza. Wybierz styl, który odpowiada twoim preferencjom i dobrze komponuje się z resztą mebli i dekoracji w pomieszczeniu. Istnieje wiele różnych wzorów, kolorów i materiałów do wyboru, dzięki czemu z łatwością znajdziesz komodę, która spełnia Twoje oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dziewięć =

Previous post Balony reklamowe na eventy i imprezy — jak wyróżnić się i przyciągnąć uwagę?
Next post Pompa ciepła i fotowoltaika – systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii