Świeczniki, które stworzą idealny klimat w domu lub w restauracji

Ciepłe, przyjemne światło świec dodaje wyjątkowego klimatu każdemu pomieszczeniu – zarówno salom restauracyjnym, jak i domowym wnętrzom. Bezpiecznym sposobem na ich wykorzystanie będzie umieszczanie świec w świecznikach. Sprawdź, jakie warianty pozwolą stworzyć idealny nastrój w domu lub w restauracji!

Świeczniki ze szkła – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Szklane świeczniki to klasyczne dekoracje, które są jednocześnie ponadczasowe, modne i często niezwykle oryginalne. 

Model świecznika ze szkła powinien być dopasowany przede wszystkim do rodzaju świec. Te najmniejsze, typu tealight, dobrze zaprezentują się w niewiele większych świecznikach. W przypadku typowo domowych aranżacji możesz zdecydować się na płaskie, leżące bezpośrednio na stole szklane świeczniki w kształcie kostki lub też owalnej czy kwadratowej podstawki. W restauracji piękne, klimatyczne oświetlenie zapewnią świeczniki nieco wyższe, na przykład na nóżce lub też przypominające szklane wazony z odpowiednio wyprofilowanym otworem na szczycie – w którym umieszcza się świeczki tealight.

Większe świece, w tym w kształcie kuli lub walca będą wymagały także nieco większych świeczników. Ze względów bezpieczeństwa, ale też po to, by zapewnić eleganckie rozpraszanie się światła, w restauracjach czy hotelach wykorzystywane są stojące, często dość wysokie świeczniki, w których duże świece umieszczane są wewnątrz. Takie świeczniki przypominają tym samym nietypowe, duże kielichy lub wazony. 

Dla większych świec, których używasz w domu, możesz wykorzystać szklane lampiony. Przypominają one niewielkie lampki, zwykle z ruchomą jedną ścianką lub zdejmowaną górą (przez którą można wyjmować i wstawiać świeczki). Niektóre modele mogą być wykonane ze szkła szlifowanego na wzór kryształu, co dodatkowo potęguje wyjątkowy efekt rozpraszania światła w klimatyczny sposób. 

Metalowe świeczniki do świec stołowych

Mogłoby się wydawać, że typowe, ramienne świeczniki z metalu wyszły już nieco z mody. Nic bardziej mylnego! W erze zachwytu nad stylem retro takie ozdoby dosłownie i w przenośni wracają na salony.

Metalowe świeczniki przeznaczone do klasycznych świec stołowych mogą pomieścić od jednej do nawet siedmiu czy ośmiu świeczek, w zależności od liczby ramion. Takie konstrukcje mogą być zarówno minimalistyczne i proste, jak i niezwykle dekoracyjne – z ramionami przeplatającymi się względem siebie czy też z ozdobnymi motywami na stopce.

Świeczniki metalowe z jednym lub większą liczbą ramion często znajdziesz na restauracyjnych, eleganckich stołach. To właśnie w takich miejscach tworzą klimat rodem z romantycznych, hollywoodzkich komedii – w końcu kolacja przy świecach wymaga odpowiedniej oprawy.

Taki model świecznika, przeznaczony do prostych, stołowych świec doda wyjątkowego uroku także domowej jadalni czy salonowi. W tym przypadku warto wybierać nieco ozdobniejsze modele, które będą stanowiły dekorację samą w sobie – na przykład ustawione na parapecie czy półce. 

Szukasz idealnego świecznika do swojego wnętrza? Zobacz, jak hurtowania świeczników może Ci pomóc w wyborze tego najpiękniejszego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =

Previous post Jak zaaranżować przedpokój – zamknięty, czy otwarty na salon?
Next post Znajdź oryginalne meble i dodatki do swojego domu – zainspiruj się naszymi propozycjami