Czy robot kuchenny może zrewolucjonizować codzienne przygotowywanie posiłków?

Rewolucja w kuchni? Najczęściej kojarzona jest z totalnym remontem lub… nieporządkiem po urządzaniu dużego przyjęcia. Tymczasem nowoczesne urządzenia kuchenne także potrafią zrewolucjonizować codzienne przyrządzanie posiłków. Robot jest tego najlepszym przykładem.

Co potrafi zrobić nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie kuchenne?

Niegdyś mianem robota kuchennego określany był mikser. Dziś nowoczesny robot kuchenny https://www.eldom.eu/produkt/wielofunkcyjne-urzadzenie-kuchenne-perfect-mix2-mfc2506-eldom ma znacznie więcej funkcji niż tylko miksowanie, ucieranie i ubijanie. Potrafi zastąpić wiele urządzeń, ale największy nacisk w przypadku wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego kładzie się na obróbkę termiczną. Gotowanie, odgrzewanie, utrzymywanie temperatury, smażenie, duszenie i pieczenie to dość wiele możliwości. Dzięki nim można w naprawdę prosty sposób przyrządzić codziennie zupełnie inny obiad.

Skąd czerpać inspiracje? Właśnie z robota kuchennego. Wbudowana lista z gotowymi recepturami daje bardzo duży wybór. Wystarczy wybrać przepis, skompletować potrzebne składniki i zabrać się do dzieła. Robot kuchenny jest niczym wirtualny asystent, krok po kroku przeprowadzi przez proces gotowania nawet osobę, która nie czuje się w kuchni zbyt pewnie.

Oczywiście nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie kuchenne ma znacznie więcej funkcji niż tylko obróbka termiczna. Potrafi także szatkować, miksować, kruszyć lód, ważyć, spieniać, siekać, mielić, wyparzać, deglasować, blanszować, emulgować, konfitować. I to nadal nie jest wszystko.

Bardzo przydatną funkcją jest utrzymywanie temperatury przygotowanego posiłku. Nawet jeśli nie wszyscy domownicy mogą o jednej porze usiąść do stołu i tak każdy zje pyszne, ciepłe, świeżo przyrządzone danie.

Rewolucja w kuchni? Tak, z innowacyjnym robotem zmienia się wszystko

Gotuje sam, nie potrzebuje wielu naczyń, nie przypala, „dyktuje” listę zakupów, nie wymaga nadzoru. Już same te zalety mogłyby wystarczyć za argumenty świadczące o rewolucji. Warto jednak zauważyć, że dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu:

– Będziemy jeść zdrowo, a posiłki będą przyrządzanie ze świeżych produktów – koniec z kupowaniem gotowych dań, żywności wysoko przetworzonej, ratowaniem się mrożonkami i fast foodami. Od tej pory jemy tylko to, co sami ugotujemy. Z pomocą robota oczywiście.

– Będziemy wydawać mniej pieniędzy. Mogłoby się wydawać, że nieważne, w czym gotujemy, bo na koszt posiłków wpływa to, co jemy, a nie z czego. Teoretycznie tak, ale kupując tylko świeże produkty, płacimy mniej, niż za dania gotowe. Ponadto korzystając z wbudowanej listy przepisów, możemy kupić dokładnie tyle produktów, ile potrzebujemy. Koniec z kupowaniem za dużo i wyrzucaniem.

– Będziemy mieć więcej czasu. O ile każdy lubi dobrze zjeść, przynajmniej czasem, to tak naprawdę tylko garstka ludzi lub gotować. Marzeniem większości jest, żeby obiad „sam się zrobił”. Nowoczesne roboty są odpowiedzią na te marzenia. Co prawda nie umyją same produktów, nie podzielą na porcje i nie włożą do środka, ale zrobią całą resztę. Przy tym nie ma obaw, że coś się przypali albo wykipi. Urządzenie wielofunkcyjne nie wymaga nadzoru, o końcu pracy informuje sygnałem dźwiękowym. Ten czas odzyskujemy dla siebie. Warto przeznaczyć go na przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =

Previous post Dlaczego trzeba stosować odżywkę po każdym myciu włosów?
Next post Sprzęt kosmetyczny w gabinetach i salonach urody