Dlaczego trzeba stosować odżywkę po każdym myciu włosów?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jeśli używasz tylko jednego kosmetyku do pielęgnacji włosów, czyli szamponu, to czas najwyższy zmienić przyzwyczajenia. Bez odżywki, włosy prędzej czy później, staną się przesuszone. Produkty kondycjonujące należy aplikować po każdym myciu głowy – to absolutna podstawa świadomej pielęgnacji włosów. Dlaczego warto wyrobić sobie ten nawyk? Jak wybrać dobrą odżywkę do pielęgnacji swoich pasm?

Odżywkę dobiera się do potrzeb włosów, szampon do potrzeb skóry głowy

Odżywki i maski pielęgnują włosy. W zależności od zawartych składników mogą je nawilżać, odżywiać, wygładzać, odbudowywać. Ważne, aby dobrać produkt do rodzaju i potrzeb. Odżywka sprawia  nie tylko, że włosy są mocniejsze, ale też są lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i środowiskowymi. Produkt ułatwia rozczesywanie włosów i sprawia, że pasma są bardziej podatne na stylizacje.

O czym pamiętać, stosując odżywkę do włosów po każdym myciu?

  • Stosuj produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli nie wymaga spłukiwania, nie spłukuj jej. Jeśli producent deklaruje, że wystarczy kilka minut, by zadziałała nie trzymaj jej na włosach zbyt długo.
  • Nakładaj odżywkę na włosy wilgotne, a nie ociekające wodą. Po dwukrotnym umyciu szamponem, odciśnij nadmiar wody w bawełniany ręcznik i dopiero nanieś produkt. W Przeciwnym razie drogocenne substancje spłyną z wodą zamiast zatrzymać się we wnętrzu włosa.
  • Ile odżywki zastosować? Łyżka stołowa na długie włosy w zupełności wystarczy.
  • Delikatnie rozmasuj odżywkę w dłoniach i rozprowadź równomiernie na całej długości.
  • Omijaj nasadę – produkt nie tylko obciąży włosy, powodując ich przyklapnięcie, ale też zablokuje ujścia gruczołów łojowych, przez co włosy będą się nadmiernie przetłuszczać.
  • Wskazówka: przeczesz włosy grzebieniem z szerokim rozstawem. Ta metoda zwana jest wczesywaniem odżywki. Po wysuszeniu włosów nie będziesz miała problemu z ich rozczesaniem.
  • Do ostatniego płukania włosów użyj chłodnej lub lekko ciepłej wody. To domknie łuski włosa, sprawiając, że nawilżone pasma będą bardziej elastyczne i lśniące.

Najlepsza odżywka regeneracyjna do włosów – jakie składniki powinna zawierać?

Jeśli Twoje włosy są zniszczone po farbowaniu lub sezonie wakacyjnym, potrzebują składników odbudowujących wewnętrzne włókna – wybierz polecane odżywki do włosów regenerujące, które domykają łuski, zakwaszają włosy i zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi. Polecane składniki to na przykład proteiny wielkocząsteczkowe, które działają na powierzchni łodygi włosa, wygładzając je i nabłyszczając. Na liście składników INCI szukaj też kwasów owocowych, na przykład odżywki z kwasem cytrynowym, która ma zdolność odbudowy wiązań w strukturze włosa. Regenerujące odżywki mogą też zawierać keratynę, kolagen, olejki roślinne, silikony, a także substancje nawilżające, takie jak masła roślinne, gliceryna, alantoina czy kwas hialuronowy.

Choć zasad wydaje się być sporo, wprowadzone w życie szybko stają się prosto do wykonania rutyną, która odmieni wygląd Twoich włosów. Nie bój się, że odżywka obciąży Twoje włosy. Jeśli masz krótkie włosy, szukaj produktów, które można używać również do skóry głowy. Prawidłowo dobrana odżywka poprawi stan włosów bez przetłuszczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewięć =

Previous post Jak dbać o skórę tłustą, pełną niedoskonałości?
Next post Czy robot kuchenny może zrewolucjonizować codzienne przygotowywanie posiłków?